Mrkněte na nový web nejen s pychologickými články Arienn.cz ! ;)

Wilhelm Wundt (1832 - 1920)

2. srpna 2012 v 11:49 |  Wundt
Wilhelm Wundt byl německý lékař, fyziolog, filozof, psycholog a profesor. Je tzv. "Otcem experimentální psychologie." Zasloužil se o založení první psychologické laboratoře na univerzitě v Lipsku v roce 1879. V laboratoři zkoumal otázku náboženské víry, duševní poruchy a celkově chování člověka. Díky jeho práci se z psychologie stal samostatný vědní obor.

Wundt se narodil 16. srpna 1832. Postupně studoval tři univerzity, v roce 1856 úspěšně dokončil medicínu v Heidelbergu, kde se také oženil. Napsal knihu Principles of Psychological Psychology (Principy fyziologické psychologie), která se stala jednou z nejdůležitějších psychologických knih v historii. Touto knihou psychologii uvedl do úzké souvislosti se studem lidského těla.

Jako výzkumnou metodu si vybral introspekci neboli sebezkoumání, při níž postupoval přesně podle vytyčených pravidel a pod dohledem školeného personálu. Veškeré poznatky zaznamenával a kriticky třídil.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama