Mrkněte na nový web nejen s pychologickými články Arienn.cz ! ;)

Články

Proč je dobré vyprávět pohádky (nejen) dětem

26. září 2012 v 10:18

Původní článek je rozšířen, přepracován a zdokonalen! Naleznete ho ZDE

:)

Anatomie lži

13. září 2012 v 8:39
Anatomie lži (angl. Lie to Me) je americký krimi/drama seriál z roku 2009. Hlavní postavou je doktor Lightman - odborník na lži, který dokáže "číst myšlenky" lidí pomocí sledování lidské mimiky, mikrovýrazů a gest. Je to vlastně vědec specializující se na řeč těla. Pomocí této vědy odhalí i nejzapeklitější případy (nejen kriminální), které jeho společnost Lightman Group dostane na starost.

Dr. Lightman je velmi svérázný člověk, trochu arogantní, hodně chytrý. Seriál je zajímavý už jen díky jeho charakteru, člověk se při jeho sledování zkrátka nikdy nenudí. Lightmanovy schopnosti jsou zároveň prokletím v osobním životě, protože na svých blízcích hned vše pozná. Má dceru Emily, která to s ním nemá zrovna nejlehčí.

Tento seriál bych určitě doporučila, moc se mi líbí téma řeči těla. Myslím, že se na tom člověk může i přiučit něco o základních gestech a celkově o lidské tělesné mluvě při různých situacích. Neznám jiný krimi seriál, který by se touto tematikou zabýval, proto jsem si Anatomii lži ihned oblíbila.

Změna písma = změna vlastností?

27. srpna 2012 v 9:11

Slyšeli jste někdy o grafoterapii? Je to metoda, pomocí které můžeme celkem snadno změnit své vlastnosti. Jak? Přece tak, že se naučíme jinak psát!

Grafologové si už dlouho pohrávají s myšlenkou, jestli taková terapie může fungovat. Teorie říká, že určitě, praxe dokazuje, že je důležité řídit se přesně stanovenými pravidly. Postupně tedy vznikl ucelený postup zahrnující prvky, které se musí změnit a které naopak zanechat. nejlépe se mění emocionální vnímání, taková změna však není trvalá. Hůře se mění reakce a chování, úsilí se ale vyplácí a tak můžeme trvale získat vlastnosti chování, které jsme si dosud jen přáli.
 
 

Reklama